Pachnące odkurzanie

Poznaj domowe sposoby, by przy okazji porządków napełnić nasz dom pięknym zapachem. To wcale nie jest trudne a efekty ...

Aby po odkurzaniu dom był nie tylko czysty ale i pachnący, należy przede wszystkim regularnie wymieniać worek i filtry w odkurzaczu. By wypełnić pomieszczenie zapachem nawet jeszcze w trakcie odkurzania jest kilka sposobów.

wklad-do-odkurzacza

Zapachowy wkład do odkurzacza

Na rynku dostępne są do kupienia gotowe zapachy do odkurzacza (najczęściej w kształcie pałeczek, czasem krążków), które wciąga się do worka. Nie zawsze jednak są one oparte na naturalnych składnikach. Podczas odkurzania powietrze dostające się do worka powoduje uwalnianie się zapachów.

Możemy także sami przygotować taki wkład zapachowy do odkurzacza. Wystarczy wziąć wacik bądź chusteczkę, skropić ulubionym zapachem i wciągnąć do odkurzacza (odkurzyć).

Zapach na filtr

Innym sposobem na wypełnienie pomieszczenia zapachem jest skropienie filtru wylotowego (na ogół znajduje się on z tyłu odkurzacza) ulubionym olejkiem. Zasada jest podobna jak w przypadku wkładu do odkurzacza.

 

Jakie olejki użyć?

Przede wszystkim - takie, których zapach nam odpowiada. Możemy także uwzględnić działanie poszczególnych olejków. Olejek miętowy, sosnowy, anyżowy - działają odkażająco i toksycznie na pasożyty. Olejek bergamotowy i cytrynowy posiada działanie bakteriobójcze i odkażające. Podobnie właściwości ma olejek lawendowy, który dodatkowo działa uspokajająco i wpływa korzystnie na drogi oddechowe. Olejek z drzewa herbacianego działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Zapach możemy dobierać także w zależności od pory roku, pory dnia czy chociażby pogody na zewnątrz. 

Prawda, że proste?

 

Zapachy do odkurzacza wodnego

Zdarzają się pytania od klientów na temat olejków do odkurzaczy wodnych. Większość pyta o olejki rozpuszczalne w wodzie, po takie są zalecane przez producentów urządzeń. Trudno jest dostać takie olejki. Żaden z producentów, z którymi współpracuje nasz sklep nie posiada takich w swojej ofercie. Żadne olejki eteryczne (czyli naturalne) nie będą rozpuszczalne w wodzie - rozpuszczają się tylko w tłuszczu lub alkoholu. W internecie można znaleźć takie olejki - głównie sprowadzane z Chin.