Afrodyzjaki

Afrodyzjaki - substancje, co do których panuje opinia, że powodują zwiększony popęd seksualny lub potencję (żródło: Wikipedia). Afrodyzjakami mogą być zarówno pokarmy - m.in. ryby, owoce morza, truskawki, przyprawy - m.in. wanilia, cynamon, gałka muszkatołowa, zioła i produkty ziołowe - np.  lubczyk ogrodowy, napoje - szampan, kakao.

Afrodyzjakami mogą być także zapachy, które oddziaływują na naszą psychikę, zmysły oraz pobudzają przysadkę mózgową do wytwarzania endorfin (hormonu szczęścia). Olejki zapachowe doskonale sprawdzą się jako dopełnienie przy spotkaniach we dwoje, stworzą odpowiedni nastrój. Możemy je wykorzystać zarówno w odświeżaczu powietrza, kominku zapachowym jak również olejki eteryczne dodać do kąpieli we dwoje czy wykorzystać do masażu. Więcej o tym jak stosować olejki znajdziesz tutaj. Afrodyzjaki zapachowe możemy znaleźć także w kadzidełkach, gotowych mieszankach do masaży, olejkach do kąpieli.

Afrodyzjaki Zapachowe afrodyzjaki-zapachowe

Do tej grupy należą aromaty, które nas uspokajają i rozluźniają. Są to m.in. zapachy: drzewa sandałowego, jaśminowy, paczuli, kwiatów ylang ylang. Na rynku dostępne są też specjalne kompozycje zapachowe (często syntetyczne) o jednoznacznych nazwach: Erotik, Kamasutra, Wieczór we Dwoje.

Olejek z Drzewa Sandałowego

Ciepły, drzewny, balsamiczny zapach, który działa jak afrodyzjak zwłaszcza na mężczyzn. Działa odprężająco i relaksująco, jest stosowany podczas medytacji (głównie w postaci kadzidełek). Olejek sandałowy wykorzystuje się do masażu, kąpieli, pielęgnacji skóry oraz do inhalacji. Sandałowiec w krajach orientalnych odgrywa ważną rolę w rytuałach religijnych, ślubach oraz innych obrzędach.

Olejek Goździkowy

Olejek o ostrym, przenikliwym, korzennym (piernikowym) zapachu jest łagodnym afrodyzjakiem. W magii ceremonialnej jest wykorzystywany do przyciągania miłości i przyjaźni, naprawiania stosunków międzyludzkich., godzenia zwaśnionych stron.

Olejek Imbirowy

Olejek ma słodki, delikatny i kwiatowy zapach. Szeroko stosowany w magii ceremonialnej przy zwiększaniu atrakcyjności, pogłębianiu zmysłowości.

Olejek Jaśminowy

Lekki, słodkawy zapach kwiatów jaśminu działa na nasz układ nerwowy uspokajająco i relaksująco.
Olejek jaśminowy używany bywa w rytuałach przynoszących spokój ducha i ... przywołujących romantyczną miłość. ?

Olejek Kardamonowy

Olejek o ostrym, korzennym zapachu z nutą kamfory. Kardamon znamy głównie jako przyprawę dodawaną do kawy i herbaty, przez co wzmacnia ich smak i działanie pobudzające. Rozgrzewa, orzeźwia, likwiduje stany lękowe. Może być dobrym dodatkiem do masażu.

Olejek Neroli

Neroli - to olejek z kwiatów gorzkiej pomarańczy o intensywnym, słodkim, kwiatowym zapachu. Działa uspokajająco - łagodzi nerwy i stres.

Dawniej panna młoda niosła do ołtarza bukiecik z kwiatów pomarańczy, gdyż ich woń miała koić nerwy przed nocą poślubną. 

Olejek Różany

Delikatny, słodkawy zapach róży (damasceńskiej) działa na nasz układ nerwowy uspokajająco i relaksująco.
Również róża w rytuałach magii ceremonialnej ma za zadanie przyciąganie miłości, harmonii i spokoju. ?

Olejek z kwiatów Ylang Ylang

Zapach kwiatów Ylang Ylang to kwiatowo-balsamiczny aromat z nutą korzenną, owocową i drzewną, który kojarzy się z zapachem hiacyntu, tuberozy i jaśminu. Działa łagodząco w stanach depresji i frustracji, pomaga opanować niepokój i bezsenność wywołane stresem.

W Indonezji w noc poślubną kwiatami ylang ylang obsypuje się łoże nowożeńców.

Jest też używany w zaklęciach miłosnych, przywołujących miłość, zwiększających atrakcyjność.

W naszym sklepie